τα νέα μας

2010-2011: ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Πρόγραμμα - Αργίες - Εξετάσεις


ΩΔΕΙΟ KODÁLY

Βασικές πληροφορίες για το Σχολικό έτος  2010 - 2011

Η Γραμματεία δέχεται  μετά από τηλεφωνική συνεννόηση
Δευτέρα - Παρασκευή  3.00 - 9.00 μ.μ.  &  Σάββατο 10 π.μ. - 3 μ.μ.  
ΤΗΛ : 210 6824 940  - ΚΙΝΗΤΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΣ : 6942 488 794


(1)   Αναλυτικό Πρόγραμμα Υποχρεωτικών - Ομαδικών Μαθημάτων και Συνόλων
(2)   Αργίες
(3)   Έναρξη Σχολικού έτους
(4)   Λήξη Σχολικού έτους -  ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ  (& ΣΥΝΑΥΛΙΕΣ)

 

(1)   Αναλυτικό  Πρόγραμμα  των  Υποχρεωτικών - Ομαδικών  Μαθημάτων:

ΜΑΘΗΜΑ

ΔΙΔΑΣΚΩΝ

ΗΜΕΡΑ

ΩΡΑ

.

.

.

.

Προπαιδεία 1

Ειρήνη Πατσέα

Σάββατο

11.00 - 12.00

Προπαιδεία 2

Ειρήνη Πατσέα

Παρασκευή

05.00 - 06.00

Προπαιδεία 3

Ειρήνη Πατσέα

Παρασκευή

06.00 - 07.00

.

.

.

.

Προθεωρία 1

Ειρήνη Πατσέα

Τετάρτη

05.30 - 06.30

Προθεωρία 2

Γιάννης Κοντίτσης

Τετάρτη

06.30 - 07.30

.

.

.

.

Θεωρία 1 - Σολφέζ 1

Γιάννης Κοντίτσης

Σάββατο

09.00 - 10.30

Θεωρία 2 - Σολφέζ 2

Γιάννης Κοντίτσης

Σάββατο

10.30 - 12.00

Θεωρία 3 - Σολφέζ 3

Γιάννης Κοντίτσης

Σάββατο

12.00 - 01.30

.

.

.

.

Αρμονία 1 - Σολφέζ 4

Γιάννης Γιαννάκος

Σάββατο

10.30 - 12.00

Αρμονία 2 - Σολφέζ 5

Γιάννης Γιαννάκος

Σάββατο

12.00 - 01.30

Αρμονία 3 - Σολφέζ 6

Γιάννης Γιαννάκος

Σάββατο

01.30 - 03.00

.

.

.

.

Ενορχήστρωση

Φίλιππος Τσαλαχούρης

Δευτέρα

05.00 - 06.00

ΙστορίαΜουσικής

Φίλιππος Τσαλαχούρης

Δευτέρα

06.00 - 07.30

Μορφολογία-Ανάλυση

Φίλιππος Τσαλαχούρης

Δευτέρα

07.30 - 09.00

.

.

.

.

Μελοδραματική

ΦίλιπποςΤσαλαχούρης

Πέμπτη

06.30 - 08.30

.

.

.

.

ΜΙΚΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ

Μιχάλης Πατσέας

Πέμπτη

08.30 - 10.00

ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ

Μιχάλης Πατσέας

Παρασκευή

07.00 - 09.00 

ΟΡΧΗΣΤΡΑ

Αντώνης Ρεμούνδος

Τετάρτη

07.30 -09.00

_________________________________________________________________________
 

(2)   2010 - 2011:  ΑΡΓΙΕΣ

28 Οκτωβρίου....Πέμπτη................ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ
[Τετάρτη 27  &  Παρασκευή 29 = κανονικά μαθήματα]

17 Νοεμβρίου.....Τετάρτη...............ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ
[Τρίτη 16 &  Πέμπτη 18 = κανονικά μαθήματα]

24 Δεκεμβρίου....Παρασκευή........ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ
έως και 6  Ιανουαρίου...Πέμπτη
[Παρασκευή  7 Ιανουαρίου = Επανέναρξη Μαθημάτων] 

7 Μαρτίου.............ΚΑΘΑΡΑ ΔΕΥΤΕΡΑ
[Σάββατο 5 &  Τρίτη 8 = κανονικά μαθήματα]

25 Μαρτίου...........Παρασκευή........ΕΘΝΙΚΗ ΕΟΡΤΗ
[Πέμπτη 24 &  Σάββατο 26 = κανονικά μαθήματα]

17 Απριλίου..........Κυριακή των Βαϊων...ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΠΑΣΧΑ
έως και 1 Μαϊου...Κυριακή   (του Θωμά)
[Δευτέρα 2 Μαϊου = Επανέναρξη Μαθημάτων]

1 Μαϊου.................Κυριακή   (Αργία Πρωτομαγιάς)
[Αναμονή πιθανής επίσημης κρατικής ανακοίνωσης για μεταφορά αργίας]

13 Ιουνίου.............Δευτέρα του Αγίου Πνεύματος.
[Σάββατο 11 &  Τρίτη 14= κανονικά μαθήματα] 

_________________________________________________________________________



(3)   2010 - 2011:  ΕΝΑΡΞΗ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ - ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ:

οι Εγγραφές άρχισαν την Τετάρτη  1  Σεπτεμβρίου και
τα Ειδικά Μαθήματα άρχισαν την Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 2010

οι δοκιμές αρχίζουν: 
ΜΙΚΤΗ ΧΟΡΩΔΙΑ............την Πέμπτη  16 Σεπτεμβρίου.........&..κάθε Πέμπτη 8.30 - 10.00
ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΟΡΩΔΙΑ........την Παρασκευή  17 Σεπτεμβρίου..&..κάθε Παρασκευή 7.00 - 9.00 
ΟΡΧΗΣΤΡΑ......................την  Τετάρτη  29 Σεπτεμβρίου........&..κάθε Τετάρτη 7.30 -9.00

Τα  Υποχρεωτικά - Ομαδικά  Μαθήματα αρχίζουν ως εξής: 

Προπαιδείες....................Ειρήνη Πατσέα.......................Παρασκευή 8 Οκτωβρίου 
Προθεωρίες.....................Γιάννης Κοντίτσης.................Τετάρτη 6 Οκτωβρίου
Θεωρίες - Σολφέζ............Γιάννης Κοντίτσης.................Σάββατο 2 Οκτωβρίου
Αρμονίες - Σολφέζ...........Γιάννης Γιαννάκος.................Σάββατο 2 Οκτωβρίου
Ιστορία - Μορφολογία....Φίλιππος Τσαλαχούρης........Δευτέρα 4 Οκτωβρίου

_________________________________________________________________________


(4)   2010 - 2011:  ΛΗΞΗ  ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ - ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ  -   ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ:

 

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΣΥΝΑΥΛΙΑ - ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΩΡΑ

Σάββατο 16 Απριλίου

Συναυλία Ωδείο: Τάξη Κιθάρας Γ.&.Σ. Ξύνδα

8.00-9.30

Τρίτη 19 Απριλίου

Συναυλία Ωδείο: Τάξη Πιάνου Ι. Αερινιώτη

6.00-7.00

Τρίτη 17 Μαΐου

Συναυλία Ωδείο: Τάξη Βιολοντσέλου Ο. Μπακμανίδη

8.00-9.30

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη 25 Μαΐου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣΠροθεωρίας

5.30-7.30

Κυριακή 29 Μαΐου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣΕλληνικού Ινστιτούτου Kodály

11.00 π.μ.

 

 

 

Δευτέρα 30 Μαΐου

Τελευταίο μάθημα Ιστορίας - Μορφολογίας

 

Σάββατο 4 Ιουνίου

Τελευταία μαθήματα Υπ. Θεωρίας - Αρμονίας

 

 

 

 

Κυριακή 5 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣΘεωρίας - Αρμονίας - Σολφέζ

από 10.00

Δευτέρα 6 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Ιστορίας - Μορφολογίας

6.00

 

 

 

 

 

 

Τετάρτη 15 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Τραγουδιού - Μονωδίας

 

Πέμπτη 16 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Μελοδραματικής

8.30-10.30

              //

ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΣΥΝΟΛΩΝ !

 

Σάββατο 18 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Οργάνων

 

Κυριακή 19 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Οργάνων (ΠΙΑΝΟΥ)

 

 

 

 

20 - 24 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ Γραπτά Α.Θ.

 

Σάββατο 25 Ιουνίου

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΤΥΧΙΑΚΕΣ

 

 

 

 

Κυριακή 26 Ιουνίου

Λήξη Σχολικού Έτους

 

.

.